Nabídka prohlídek

Jednotlivé prohlídky

Vídeň Vídeň

To nejlepší ze staré Vídně

Začátek: před budovou Státní Opery na rohu Kärntnerstrasse a Opernring

Délka trvání: 2 hodiny

Prohlídka po hlavních vídeňských památkách, které by každý návštěvník měl vidět! Uvidíte zblízka slavné budovy, kde se psaly dějiny! Začneme u Státní Opery, která byla postavena jako vůbec první budova na nově vznikající Okružní třídě (Ringstrasse). Projdeme se několika nádvořími Hofburgu, starobylého císařského paláce, kde žili a panovali i čeští králové. Pěší zóny Kohlmarkt a Graben vás zaujmou slavnými kavárnami, luxusními obchody a nápaditou architekturou přelomu století. Chrám sv. Štěpána byl a je duší Vídně a proto nesmí na naší procházce chybět. Prohlídku zakončíme u secesního orloje Anker Uhr, kde v pravé poledne defiluje 12 osobností vídeňské historie.

Cena za individuální prohlídku 1-6 osob: 140€

Hietzing hřbitov Hietzing hřbitov

Hietzing křížem krážem

Začátek: zastávka tramvají 60 a 10 „Hietzing“ před pekárnou Ströck

Délka trvání: 2 hodiny

Neobvyklá vycházka po velmi elegantní městské čtvrti, kde bydlely celebrity! Který palác patřil osobnímu lékaři Marie Terezie Gerardu van Swietenovi? Podle jaké legendy dostal Hietzing své jméno? Který Max si zde po sobě pojmenoval park, ulici a nádraží? Vyjedeme pár stanic autobusem k hietzingskému hřbitovu, abychom navštívili hroby velikánů jako byli Gustav Klimt, Otto Wagner, Engelbert Dolfuss nebo Anton Hanák. Uvidíte i vilu, kterou císař František Josef I. koupil své milence Kateřině Schrattové, aby ji mohl z schönbrunnského zámku dle libosti navštěvovat. Skončíme u Café Dommayer, legendární kavárny, kde se můžete po skončení prohlídky posilnit vynikajícími dortíky!

Cena za individuální prohlídku 1-6 osob: 140€

Ringstrasse Mozart

Ringstrasse křížem krážem

Začátek: budova bývalé hvězdárny Urania (dnes kino a škola), Uraniastraße 1

Délka trvání: 1,5 hodiny

Pohled zblízka na zajímavé budovy první třetiny Ringstrasse, které většina lidí vídá pouze z tramvaje. Od Uranie se projdeme přes Městský park (Stadtpark) až k Opeře. Dozvíte se zajímavosti o soše Maršála Radeckého, uvidíte pomníky v Městském parku, kterých jste si dřív nevšimli, sáhnete si na zbytky středověkého vídeňského opevnění a zasmějete se u zákulisních historek slavných budov na tomto reprezentativním bulváru. Vhodné i pro kočárky.

Cena za individuální prohlídku 1-6 osob: 120€

Káva Káva a výhled

Vídeňské kavárny křížem krážem

Začátek: před kavárnou Café Central v Herrengasse

Délka trvání: 2 hodiny

Tematická kulturně-historická procházka, během které se vám budou sbíhat sliny! Kavárny mají ve Vídni velmi dlouhou tradici a jsou to svérázné instituce, kde si můžete jeden šálek kávy vychutnávat libovolně dlouho a přitom pročítat denní tisk. Café Central, Demel, Hawelka či Diglas se staly legendami. Jak ale poznat pravý Kavárenský dům od obyčejné kavárny? Které kavárenské instituce mají české kořeny? Proč se ke kávě vždycky servíruje sklenice vody? Dozvíte se také, do kterých kaváren se stahovali intelektuálové a odkud si nechávala posílat zákusky vídeňská smetánka. Jak se ve 20. století proměnila kávová a kavárenská kultura? Po skončení prohlídky můžete vyzkoušet místní kávové speciality v tom podniku, který se vám nejvíce zalíbil.

Cena za individuální prohlídku 1-6 osob: 140€

Vídeň Památník

Temné okamžiky Vídně 20. století

Začátek: na náměstí Ballhausplatz před budovou Kancléřství

Délka trvání: 2 hodiny

Zažijete silné emoce při putování po stopách novodobé rakouské historie. Honosné paláce jako Hofburg, Radnice či Parlament byly svědky zrodu První republiky v roce 1918, ale také násilného převzetí moci nacisty v roce 1938. Na zdech Zemského soudu připomínají pamětní desky více než tisícovku popravených Rakušanů, kteří se pokusili nacistické nadvládě vzepřít. Uvidíte také Justiční palác, jehož požár v roce 1927 byl nejdramatičtějším projevem občanských nepokojů ve 20. letech. Dozvíte se také, kde a jak byl zavražděn austrofašistický kancléř Engelbert Dollfuss. S oběťmi bezpráví, páchaného v 1. polovině 20. století, se Rakousko vyrovnává i prostřednictvím mnoha pomníků. Ten nejnovější, věnovaný 64.440 obětem Holokaustu, byl slavnostně otevřen teprve v listopadu 2021 a navštívíme jej na závěr naší prohlídky.

Cena za individuální prohlídku 1-6 osob: 140€

Stephanskirche Belvedere

Do Vídně vlakem: z nádraží do centra křížem krážem

Začátek: na Hlavním Nádraží před informačním centrem OEBB v přízemí

Délka trvání: 3 hodiny

Budete nasávat atmosféru a historii města od první chvíle, co vystoupíte z vlaku! Vyzvednu vás přímo v hale a vyvedu nejrychlejší cestou z nádražního bludiště, takže již za pár minut budete stát před slavným palácem Belvedere a kochat se výhledem na město! Odtud se vydáme krásnou zahradou dolů do centra. Na náměstí Karlsplatz vás ohromí barokní perla Vídně – kostel sv. Karla Boromejského a také secesní pavilony metra od Otty Wagnera. Uvidíte také kousek slavné Ringstrasse a její nejslavnější budovu - státní Operu. Od ní je to už jen kousek k císařskému paláci Hofburgu. Následovat budou slavné pěší zóny Kohlmarkt a Graben plné obchodů a kaváren. Prohlídku zakončíme u svatoštěpánské katedrály v samém srdci města.

Cena za individuální prohlídku 1-6 osob: 160€