Reference

St. Stephan

Naprosto báječný zážitek! Veroniku jsem kontaktoval se speciální prosbou: potřeboval jsem poprvé představit a vzájemně seznámit své rodiče z jižní Moravy s rodičemi své drahé polovičky z Burgenlandu, kde jedni mluví pouze česky a rodina mé polovičky pouze německy. Veronika to celé vyřešila! Vymyslela báječnou prohlídku Vídně, kde na mé přání zařadila zejména místa s největším přepisem buď Burgenlandu (např. Rod Eszterházy) nebo Moravy (střecha Svatoštěpánského dómu vyrobena v Poštorné, v keramických závodech). Celé to Veronika nádherně zvládla dvojjazyčně. Byli jsme všichni nadšeni, a hlavně to velmi elegantně překonalo jazykovou bariéru. Vřele doporučuji tento zážitek! Veronika je nápaditá, kreativní a nadmíru přátelská průvodkyně, znající tuto středoevropskou perlu na Dunaji jako svoje střevíčky!

Dominik H., stálý zákazník, žije ve Vídni

Vídeňské svobodné listy

Vídeň je mým druhým domovem už 10 let. A přestože ji docela znám, nenechal jsem si ujít příležitost zúčastnit se komentované prohlídky centra města. Protože jak říkával můj děda, člověk se učí celý život. A informace od Veroniky byly zajímavé i poučné - a tak už vím, kde se na nejznámějším kostele ve Vídni nalézají hambaté obrázky. Kromě jiného. Chcete-li strávit příjemný čas ve městě, kde do roku 1918 žilo po Praze nejvíce obyvatel české národnosti, jste na správné adrese!

Joža K., redaktor Vídeňských svobodných listů, žije ve Vídni

Ringstrasse

Zúčastnila jsem se komentované procházky po Ringstrasse s kočárky a dozvěděla se spoustu zajímavostí, jak o historii Vídně, tak o významných budovách na Ringstrasse. Verča vypráví poutavě, takže se např. dozvíte jak vlastně zemřel vojevůdce Radetzký nebo co má společného výrobce cihel Wienerberger se sochami na fasádách mnoha domů na Ringstrasse. Tím pádem je komentovaná procházka zajímavá, i pokud už jste ve Vídni déle.

Veronika U., absolventka VŠE v Praze a maminka, žije ve Vídni

VSE Alumni Austria

Procházky s paní Veronikou Kracíkovou mohu jen vřele doporučit. Už jsme s ní spolu s manželkou prošli Hietzing, Grinzing, první vídeňský okres a navštívili Stephansdom. Vždy jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací, a to žijeme ve Vídni už hodně dlouho a poměrně dost o Vídni víme. Výklad paní Veroniky je bohatý obsahem a současně velice zábavný. Moc se těšíme, které další části města si s ní prohlédneme příště!

Pavel Pachta, zakladatel a předseda vídeňského spolku VŠE Alumni, žije ve Vídni

Vídeň s dětmi

Prohlídka Vídně s Veronikou byla moc příjemná, našlapaná informacemi. Zaujala i děti v pubertálním věku, a to je kumšt. Moc děkujeme za perfektní zážitek.

Kamila V., navštívila Vídeň na podzim 2022

Vídeň

Paní Veroniku jsem objevila náhodou na základě doporučení a jsem moc ráda. Nyní ji doporučuji já. Provedla naši skupinu učitelů a vyhověla všem našim požadavkům. Nebyl problém začít trasu nevšedně od hl.nádraží, pokračovali jsme přes Belvedere a prošli se zahradami na Schwarzenberg- a Karlsplatz, šli kolem opery, přes další zahrady (Burggarten), zastavili se na Heldenplatz a obdivovali velkou sochu Marie Terezie, samozřejmě jsme nevynechali Hofburg, Graben a skončili v centru u Stephansdomu. Paní Veronika umí suchá fakta ozvláštnit zajímavými informacemi i pikantními historkami, a tím učinit prohlídku zábavnou a poutavou. Ví, kde najdeme pohovku, na níž sedávala Sissi, ale také ví, kde dělají nejlepší kávu, pečou nejlepší Kuchen nebo prodávají nejlepší zmrzlinu. Prostě procházka s paní Veronikou Vás zaručeně nezklame.

Dana H., učitelka a pořadatelka seminářů pro pedagogy, navštívila Vídeň v létě 2021

Tea Šimonová

Jestli chcete zažít opravdu netradiční prohlídku Vídně a poslechnout si i různé zajímavosti - nejen suchá data a termíny, tak je prohlídka s Verčou to pravé pro Vás. Kromě klasické procházky s výkladem můžete zažít i noční bojovku nebo zapojit do zajímavé vídeňské historie své ratolesti. S Verčou prostě zažijete Vídeň jinak - i když už máte třeba pocit, že ji znáte jako svoje boty. Rozhodně doporučuju na prohlídku vyrazit, stojí to za to!

Tea Šimonová

Lenka Mikule

S Veronikou chodit po Vídni je radost! Měla jsem dvakrát tu čest a moc mě to bavilo - je charismatická, nadšená, vtipná a také otevřená otázkám! Moc doporučuji nechat se Veronikou obohatit o historická, geografická a architektonická fakta tohoto krásného města, které svou kulturou tolik souvisí s tou naší, rodnou!

Lenka Mikule

Pavla Žáková

Veronika je skvělá průvodkyně. Rozhodně doporučuji. Byla jsem na několika prohlídkách, hlavně pro maminky s kočárky, a bylo to báječné. Zajímavé trasy, perfektní srozumitelný výklad, historická fakta a spojitosti, kontext - všechno perfektní.

Pavla Žáková

Michelle Albadri

Skvěle připravená trasa pro maminky s kočárky, velký přehled o historii Vídně a připravenost na otázky účastníků, profesionalita! Rozhodně doporučuji.

Michelle Albadri